Jak pokazano w opracowaniu głównym pary elektronów w atomie wytwarzają pary kwantów energii, które natychmiast po powstaniu tworzą połączony biegunami magnetycznymi kwant zespolony (patrz rysunek poniżej).

Rys. 1

Każdy  kwant zespolony jest prekursorem pary elektron – pozyton. W wyniku jego rozpadu w procesie kreacji par, kwant pionowy (czerwony) wytwarzający linię E stanie się elektronem, zaś kwant poziomy (zielony) wytwarzający linię B stanie się pozytonem.

Sposób przejścia od kwantu energii do elektronu przedstawia rys. 2

kwant energii                           elektron

 

Rys. 2

Jak z powyższego widać elektron jest elementarnym dipolem magnetycznym  składającym się z monopoli magnetycznych. W makroświecie elektron jako dipol magnetyczny jest odpowiednikiem asymetrycznego magnesu podkowiastego, z tą różnicą że jako elementarny jest on już niepodzielny.

Jeżeli elektron jest dipolem magnetycznym, to prawo Coulomba dla dwóch elektronów powinny obowiązywać tak samo, jak dla dwóch makroskopowych dipoli magnetycznych. Konkretnie chodzi o to, że siła oddziaływania między dwoma elementarnymi magnesami (elektronami) powinna zmieniać jak 1/r3, gdzie r jest to odległość między elektronami.

W czerwcu 2014 roku, zespół badawczy fizyków ze słynnej izraelskiej uczelni Weizmann Institute of Science [Rechowot] , kierowany przez dr Roee Ozeri’ ego opublikował raport z pomiarów oddziaływania magnetycznego dwóch elektronów.

Seria niezwykle wyrafinowanych pomiarów wykazała, że: prawo oddziaływania dwóch makroskopowych dipoli magnetycznych (prawo Coulomba) obowiązuje także w świecie cząstek elementarnych! Oddziaływanie między elementarnymi magnesikami (elektronami) zmieniało się odwrotnie proporcjonalnie do wyrazu r3 , gdzie r to odległość między elektronami.

Jakby na powyższe nie patrzeć jest to spektakularne i niepodważalne potwierdzenie poprawności założeń Modelu 31 odnośnie budowy elektronu. Jest to kolejny krok naprzód do udowodnienia twierdzenia, że:

– fizyka klasyczna obowiązuje powszechnie niezależnie od skali,

–  mechanika kwantowa jest tylko alternatywą dla fizyki klasycznej, wynikającą z braku wiedzy o istnieniu obok świata atomów, jeszcze dwóch poziomów organizacji materii, subatomowego świata kwantów energii i subkwantowego świata ciemnej energii.

Zespół ,który zweryfikował prawo Coulomba dla momentów magnetycznych elektronów.

Od lewej:Nir Navon,Nitzan Ackerman,Roee Ozeri,Shlomi Kotler oraz Yinnon Glickman /źródło;Weizmann Institute of Science/.

  1. Shlomi Kotler and all, Measurement of the magnetic interaction between two bound electrons of two separate ions, Nature 510, 376–380 ,19 June 2014, arXiv: 1312.4881

Pobierz tekst w pliku pdf